Aktualności i publikacje

Edukacyjne i zawodowe

Złamany lub zerwany paznokieć – co zrobić w takim przypadku i jak go leczyć?

Wszelkiego rodzaju urazy płytek paznokciowych, które występują w obrębie stóp stanowią podstawę do niezwłocznej konsultacji z podologiem. Są one zazwyczaj bardzo bolesne, a ich nieumiejętne zabezpieczenie może wiązać się z ciężkimi powikłaniami, wymagającymi leczenia chirurgicznego.

Zadbaj o stopy po wakacjach! Zobacz nasz podologiczny poradnik.

Wakacje minęły, a Twoje stopy stały się szorstkie, wysuszone, a może nawet pojawiły się na nich pęknięcia, zrogowacenia czy bolesne odciski? Zobacz nasz podologiczny poradnik, jak odpowiednio zadbać o stopy po wakacjach.

Problemy dziecięcych stópek czyli kiedy wybrać się z dzieckiem do podologa?

Prawidłowy rozwój dziecięcych stóp jest niezwykle ważny dla komfortu dziecka oraz jego przyszłości. Istnieją jednak momenty, w których może zostać zakłócony, a początkowo niewielkie dolegliwości, mogą przerodzić się w poważne problemy, z którymi zmagamy się przez wiele miesięcy. Kiedy jednak powinniśmy wybrać się z dzieckiem do podologa? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Halluks – wylecz deformację stopy, bez użycia skalpela.

Halluks– każdy o nim słyszał, a spora część naszego społeczeństwa zmaga się z tą dolegliwością na co dzień. Przy tej deformacji stopy, kluczowy jest czas, w którym podejmiemy reakcję i zaczniemy terapię. Tylko szybkie podjęcie działania może pozwolić na wyleczenie halluksów bez użycia skalpela!

Do góry