Pedicure podologiczny

pielęgnuje i poprawia wygląd

Pedicure podologiczny nazywany też leczniczym lub medycznym jest specjalistycznym zabiegiem wykonywanym przez podologa, który nie tylko pielęgnuje ale także poprawia kondycję i wygląd stóp. Zabieg jest skierowany głównie do osób, które cierpią z powodu deformacji stóp, modzeli, bolesnych odcisków, nadpotliwości, brodawek wirusowych, pękających pięt czy wrastających paznokci i innych patologii aparatu paznokciowego.

p-podologiczny
p-podologiczny
p-podologiczny

Na czym polega pedicure podologiczny i co go odróżnia od pedicure`u kosmetycznego?

Działania podologa przebiegają kilkuetapowo. Wywiad połączony z badaniem pozwala na wskazanie ewentualnych zmian w obrębie stóp oraz ustalenie odpowiedniej terapii. Propozycje pielęgnacji i leczenia są szczegółowo omawiane i ustalane podczas pierwszej wizyty w gabinecie. Podolog używa często drogiego medycznego sprzętu, a także wysterylizowanych narzędzi co zapewnia pacjentowi / klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi.

Od zabiegu pedicure`u kosmetycznego pielęgnacyjnego różni się zakresem czynności oraz możliwością wykonania dodatkowych zabiegów. W sposób fachowy i najczęściej bezbolesny (niechirurgiczny) usuwane są modzele, odciski, nadmierne zrogowacenia skóry na stopach, obejmuje oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo, terapię brodawek wirusowych (np. elektrokoagulacja) i terapię wrastających paznokci (np. założenie klamry ortonyksyjnej). Pedicure podologiczny ma na celu zastosowanie odpowiednio dobranych, profesjonalnych preparatów oraz zawiera w sobie działania profilaktyczne.

Ważne!

Po udanej serii zabiegów leczniczych pacjenci powinni pozostawać pod stałą opieką podologiczną i regularnie korzystać z zabiegów w celu uniknięcia nawrotu problemów, z którymi się zgłosili. Cena za pedicure leczniczy (podstawowy zabieg podologiczny) waha się pomiędzy 170 a 240 zł. Cena wzrasta w przypadku dodatkowych zabiegów np. usunięcie brodawki, krwiaka, wykonanie rekonstrukcji itp.

Do góry