O mnie

Trochę o mnie a trochę nie

Faustyna Kuros

Faustyna Kuros Dyplomowany kosmetolog specjalista ds. podologii

Jestem absolwentką Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Tytuł magistra w specjalności podologia uzyskałam na kierunku Kosmetologia w obszarze kształcenia nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Ukończyłam również pedagogiczne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Brzegu.

Doświadczenie

edukacyjne i zawodowe

Z edukacją związana jestem od 2015 roku, początkowo jako instruktor praktycznej nauki zawodu, następnie jako nauczyciel akademicki w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Aktualnie pełnię funkcję Kierownika Zakładu Kosmetologii oraz jestem Koordynatorem kierunku kosmetologia w Instytucie Zdrowia. Na swoim koncie mam wiele artykułów naukowych i publikacji z zakresu szeroko rozumianej kosmetologii, dermatologii kosmetycznej a także z podologii leczniczej.

>Aktywnie uczestniczę w zjazdach, kongresach i sympozjach branżowych. Chętnie dzielę się swoją wiedzą oraz doświadczeniem wygłaszając referaty na naukowych konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od grudnia 2021 roku prowadzę także działalność naukową w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Nauk o Zdrowiu.

omnie
omnie
omnie

Doświadczenie zawodowe

Posiadam bardzo bogate doświadczenie w pracy gabinetowej. Praktykuję w zawodzie od 2008 roku, a swoje pierwsze kroki stawiałam jeszcze jako studentka kosmetologii Wydziału Humanistyki i Zdrowia planując oraz wykonując zabiegi pielęgnacyjne i upiększające przy użyciu fachowej aparatury, skupiając się głównie na poprawie estetyki twarzy oraz ciała swoich klientów - już wtedy mocno interesowała mnie pielęgnacja stóp.

Pracowałam w dwóch prestiżowych gabinetach usługowych - Salon kosmetyczny Akademia Urody w Nowym Targu oraz Centrum Zdrowia i Urody American Dreams health & beauty w Zaskalu świadcząc wysokiej jakości specjalistyczne zabiegi z zakresu kosmetologii oraz podologii leczniczej w ścisłej współpracy z lekarzami różnych specjalności.

Zainteresowania

Swoją pracę wykonuję z wielką pasją i zaangażowaniem. Do wszelkich schorzeń stóp oraz paznokci podchodzę holistycznie, starając się leczyć przyczynę oraz niwelować objawy bólu. Stawiam na naturalne i nieinwazyjne metody terapii, które są źródłem ciągłych wyzwań, dlatego nieustannie pogłębiam swoją wiedzę poprzez czynny udział w profesjonalnych szkoleniach dotyczących innowacyjnych zabiegów w zakresie onychologii, ortonyksji, mykologii czy stopy cukrzycowej.

Poza moją ukochaną podologią mam wiele innych zainteresowań, do których staram się powracać zawsze, kiedy tylko mam czas. W ich skład wchodzą skrajne rodzaje hobby – zaczynając od sportu (w zależności od sezonu), przez muzykę, po domowego amatora pysznej kawy. Interesuję się kulturą dalekiego wschodu – szczególnie medycyną naturalną, zdrowym stylem życia a także ekologią i ochroną przyrody.

„Prowadzenie własnego gabinetu, poprzedzone latami nauki i pracy w kilku miejscach było moim ogromnym marzeniem. Pragnęłam stworzyć miejsce gdzie Pacjent poczuje się w pełni bezpiecznie. Zawsze dokładam wszelkich starań, aby zabiegi były świadczone w sposób gwarantujący moim Pacjentom najwyższe zadowolenie.

Z ogromną przyjemnością mogę Państwa zaprosić do miejsca gdzie realizuję się każdego dnia pomagając zarówno dzieciom, seniorom i innym osobom potrzebującym w pozbywaniu się bolesnych, wstydliwych oraz wywołujących dyskomfort problemów ze stopami – wdzięczność i ulga Pacjentów są dla mnie najcenniejsze”

Dziękuję za zaufanie

Partnerzy

Anmedica
Kosmetologia Estetyczna
Callux PRO
Grzegorz Fryźlewicz
Epione Podiatry
Peclavus
Maja Rubiś
Ruck
Podopharm
Rydygier
Lasermed
Ew
Do góry