Aktualności i publikacje

Edukacyjne i zawodowe

Kapcie Paps: Komfort i Zdrowie dla Twoich Stóp

Zwracasz uwagę na to, w jakim obuwiu chodzisz po domu? Często nie zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ na zdrowie naszych stóp mają codziennie noszone przez nas kapcie, a to ogromny błąd! Szczególnie, kiedy nasze stopy już wykazują różnego rodzaju problemy zdrowotne.

W tym artykule chcemy Ci pokazać obuwie firmy PAPS, które zdobywa coraz większe uznanie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości oraz komfort noszenia. Czym tak naprawdę wyróżnia się to obuwie? Przeczytaj nasz artykuł, jeżeli obuwie Cię zaintereuje możesz je przymierzyć i zakupić w naszym gabinecie podologicznym.

Kilka słów o marce PAPS

PAPS to marka, która na ryku obuwniczym działa już od kilku dekad, specjalizując się w produkcji obuwia najwyższej jakości. Obuwie produkowane jest w Europie, a każdy jego element konsultowany jest z podologami i ortopedami. Produkty dedykowane są osobom, które już odczuwają dolegliwości w obrębie stóp – takie jak Reumatoidalne Zapalenie Stawów, płaskostopie ostroga piętowa, oraz wszystkim tym, którzy chcą działać prezencyjnie, bo np. są w grupie ryzyka, jak osoby z cukrzycą, osoby z otyłością lub po prostu z wrażliwymi stopami.

Obuwie dla osób z problemami w obrębie stóp!

Obuwie PAPS to wyrób medyczny – zostały zaprojektowane tak, by zapobiegać i leczyć szereg dolegliwości w obrębie stóp, a kluczowe elementy obuwia konsultowane są z podologami i ortopedami.

Podeszwa Footform – Podeszwa wykonana z termoformowanego filcu, której kształt odpowiada anatomicznemu obrysowi stopy normalnej/szerokiej. Zwiększona szerokość w palcach gwarantuje komfort oraz nie powoduje spychania dużego palucha na zewnątrz. Optymalna sztywność podeszwy zapewnia jednocześnie możliwość dostosowania się do indywidualnego profilu stopy oraz ochronę w kontakcie z podłożem.

Profilowana wkładka 3D - Wkładka profilowana w 3 wymiarach, posiadająca wparcie łuku podłużnego, pelotę metatarsalną i stabilizację pięty. Wspomaganie naturalnych krzywizn stopy daje poczucie ulgi i relaksu. Wykonana z materiału o optymalnej gęstości amortyzuje siły działające na stopę, szczególnie podczas chodzenia po twardych powierzchniach (panele podłogowe, terakota, twarde drewno).

Wyciągana wkładka - Konstrukcja podeszwy pozwala na stabilne zamocowanie wkładki o stosunkowo dużej objętości. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie także indywidualnych wkładek o najbardziej skomplikowanym kształcie lub wykonaniu. Wkładka to też najszybciej zużywający się element obuwia. Dzięki jej wymienności możesz dokupić nową wkładkę i przez to przedłużyć życie całego produktu.

Regulacja tęgości - Kapcie PAPS zostały zaprojektowane z myślą o anatomii stopy. Posiadają regulację tęgości, a to oznacza, że z łatwością można je dopasować do stopy szerokiej jak i wąskiej. Tak samo ma się kwestia podbicia. Użytkownik o niskim lub wysokim podbiciu z łatwością dobierze kapcie odpowiednie dla siebie. Kluczem są tutaj zastosowane w obuwiu paski oraz klamry, umożliwiające regulację.

Oddychająca podeszwa - Obuwie posiada specjalne otwory we wkładce i podeszwie umożliwiające przepływ powietrza oraz odparowywanie wilgoci.

Ochrona palców - Wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizją (uderzenie w nogę stołu, krzesła itp.).

Eco Filc twin - Filc wełniany wzmocniony włóknami poliestrowymi pochodzącymi z recyklingu. Naturalny filc posiada doskonałe właściwości termiczne jednak nie jest trwały. Wzmocnienie włókiem wełnianych materiałem poliestrowym zapewnia zdecydowanie większą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu walorów cieplnych i użytkowych. Filc w kolorze szarym jest najbardziej ekologicznym materiałem.

Antyposlizg PRO - Wyjątkowa ochrona przed poślizgnięciem, upadkiem. Zastosowany materiał o najwyższych parametrach przyczepności i ścieralności. Stosowany przez profesjonalistów, np. w obuwiu wojskowym lub górskim. Zapewnia niezrównaną przyczepność do podłoża, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Estetyka i styl - Oprócz funkcjonalności, kapcie PAPS są również atrakcyjne wizualnie. Dostępne w różnorodnych kolorach i fasonach, pozwalają klientom dostosować je do swojego indywidualnego stylu. Dostępne są też rozmiary dziecięce.

Obuwie PAPS możesz zakupić w naszym gabinecie podologicznym w Nowym Targu, który znajduje się przy ul. Kowaniec 4c w Nowym Targu. Możesz u nas wybrać kolor, przymierzyć i dopasować idealny rozmiar, gwarantując sobie pełen komfort noszenia. PAPSy będą idealnym prezentem dla bliskiej osoby.

Więcej informacji o obuwiu PAPS znajdziesz na stronie producenta. Kliknij tutaj.

Kapcie PAPS to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nie tylko wygodę, ale także dbają o zdrowie swoich stóp. Ich funkcjonalność, estetyka i dostępność w naszym gabinecie podologicznym sprawiają, że stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy pragną połączyć styl z troską o swoje stopy. Nie czekaj – zainwestuj w komfort i zdrowie już dziś!

Do góry