Poznaj Akademię Zdrowych Stóp i powody dla których warto wybrać to miejsce! Gwarantuję bezpieczeństwo Pacjentów oraz sterylne warunki pracy!
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ AKADEMIĘ ZDROWYCH STÓP
Moim priorytetem jest zadbać o Twoje stopy tak, aby sprawić Ci radość i zadowolenie. Relacja, to kolejna ważna intencja jaką kieruję się w gabinecie - jest ona ważnym i stabilnym elementem moich spotkań z Pacjentem. Troska o Pacjenta w trakcie wizyty i po wizycie jest również nieodzownym elementem funkcjonowania tego miejsca. Wierzę, że służenie ludziom oraz realne pomaganie to właściwa i główna droga, którą podążam – działania te dają mi ogromnie dużo satysfakcji a także spełnienia.
PAMIĘTAJ! Zawsze chętnie Ci pomogę i odpowiem na nurtujące Cię pytania dotyczące Twoich stóp – tak więc pytaj, pisz, dzwoń. Zobacz Gabinet Zdrowych Stóp.
Doskonałość i kwalifikacje
Wizyta w Gabinecie Zdrowych Stóp przebiega w miłej, intymnej atmosferze. Świadczone przeze mnie usługi spełniają najwyższe i znane normy jakości. Uwielbiam wyzwania – zarówno te małe jak i duże. Rozwój oraz skupienie pozwalają mi osiągnąć cele. Udoskonalenia mojej pracy to niekończąca się ścieżka edukacyjna. Produkty specjalistyczne, na których pracuję, wybieram starannie i indywidualnie, analizując szczegółowo obecne składniki aktywne. Skuteczność ich jest widoczna podczas terapii oraz w rekomendacji Pacjentów stosujących się do regularności ich aplikacji.
Bezpieczeństwo i zdrowie
Sterylne narzędzia opracowane zgodnie z zasadami przygotowania narzędzi chirurgicznych wraz z narzędziami jednorazowego użytku są wykorzystywane podczas zabiegów w Akademii Zdrowych Stóp. Chętnie dzielę się swoją wiedzą, zachęcając do zmian i wprowadzenia korzystnych nawyków w pielęgnacji domowej, uczę także profilaktyki. Sprzęt podologiczny na którym pracuję jest najwyższej jakości certyfikowany, doskonały i nowoczesny, dzięki temu wykonuję bezpieczne i szybkie zabiegi.
KIM JEST PODOLOG?
Celem mojej pracy jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie Twoich stóp, a także planowanie i przeprowadzenie terapii w przypadku już istniejących dolegliwości. Jestem także „łącznikiem” i pośrednikami pomiędzy pacjentem a specjalistami takimi jak: interniści, flebolodzy, chirurdzy, diabetolodzy, dermatolodzy, ortopodolodzy czy fizjoterapeuci.
Pierwsza wizyta u podologa
Akademia zdrowych Stóp jest przyjazna Pacjentom w każdym wieku. Mam ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o pękające pięty, wrastające paznokcie, odciski, modzele czy zwyrodnienia oraz infekcje płytki paznokciowej. Pierwszy kontakt z Pacjentem zaczyna się od rozmowy, każda nasza propozycja terapii wynika z uzyskanej odpowiedzi.
Etapy pierwszej wizyty u podologa:
- Wizyta rozpoczyna się od wypełnienia Karty Pacjenta/Klienta informacjami, które są istotne w diagnozie, a następnie dokładnego wywiadu z Pacjentem.
- Diagnoza polega na nazwaniu i ustaleniu przyczyny dolegliwości, z którą Pacjent przyszedł do gabinetu.
- Omówienie dokładnego przebiegu terapii.
- Dezynfekcja stóp (przed zabiegiem nie stosuje się moczenia stóp).
- Podczas zabiegu używa się specjalistycznych sterylnych narzędzi oraz narzędzi jednorazowego użytku, eliminując ryzyko zakażeń grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych.
- Omówienie zaleceń pozabiegowych, np. regularne stosowanie odpowiednich preparatów z odpowiednimi substancjami aktywnymi oraz wprowadzenie zmian w dotychczasowych nawykach.
Jak się przygotować do pierwszej wizyty u podologa
Stres, jaki pojawia się przed pierwszą wizytą u podologa jest zbędny. Krępujesz się pokazywać obcej osobie stopy, nawet jeśli ogląda je taki specjalista jak podolog. Temat stóp, to często temat tabu. Zapewniam Cię, że moja praca jako specjalisty bardzo mnie satysfakcjonuje i przynosi ogrom przyjemności, a diagnostyka i problemy stóp to moja pasja – reasumując Robię to, co kocham i kocham to, co robię!
O czym powinieneś wiedzieć przed pierwszą wizytą u podologa?
- Nie ulepszaj wyglądu stóp, tzn. nie obcinaj paznokci, nie stosuj tarek, ani aparatów ściągających naskórek. Prawdziwy obraz stóp, czyli zrogowaciały naskórek, pogrubiałe paznokcie są dla podologa bardzo istotne.
- Nie stosuj środków złuszczających, np. skarpetek złuszczających.
- W dniu wizyty nie nakładaj kremów na stopy, zasypek ani maści.
- Zmyj lakier - najlepiej kilka dni wcześniej.
- W przypadku paznokci wrastających ze stanem zapalnym - nie myj tego dnia stóp i nie nakładaj żadnych preparatów dezynfekujących na palec.
- Jeśli będzie planowane wykonanie badania mykologicznego wymagane jest nie stosowanie lakieru ani zmywacza do paznokci przez około 4 tygodnie przed wizytą oraz żadnych maści, płynów, lakierów, olejków przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych. Minimum 12 h przed zabiegiem – nie myć stóp!!
- Kluczowe dla mnie są przyjmowane leki oraz choroby, mają one wpływ na wygląd płytki paznokciowej, jak i na skórę stóp.
- Zalecane jest aby nie przychodzić w obuwiu nowym - obraz startych podeszw jest jednym z elementów diagnostyki.
Podsumowując jestem ogromnie wdzięczna, że znalazłam swoje miejsce na ziemi. Dziękuję za tak świetnych Pacjentów - za ludzi, dzięki którym realizuję swoją pasję. To miejsce jest stworzone z intencją służenia i pomagania Wam lub dla Was - drodzy Pacjenci. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o moich usługach, spotkajmy się na konsultacjach i porozmawiajmy o tym w Gabinecie Zdrowych Stóp - zapraszam serdecznie!