Aktualności i publikacje

Edukacyjne i zawodowe

Pękające pięty – podolog Nowy Targ pilnie poszukiwany!

Pękające pięty to problem, który wymaga natychmiastowej konsultacji z podologiem, zwłaszcza, jeżeli ta dolegliwość dotyczy osób chorych na cukrzycę!

Pęknięcia na piętach mogą być bardzo bolesne, a nieleczone, mogą się pogłębiać. W szczelinach pęknięć z czasem może pojawić się krew lub ropa, które prowadzą do rozwoju stanu zapalnego. Pękające pięty to poważny problem zdrowotny, którego nie można bagatelizować! Jeżeli zauważysz na swoich piętach pęknięcia, koniecznie umów się na wizytę do podologa kliknij tutaj i umów pierwszą wizytę. Profesjonalną pomoc znajdziesz w Gabinecie Zdrowych Stóp Faustyny Kuros w Nowym Targu!

Pękające pięty przed i po zabiegu

Czym są pękające pięty? Dlaczego na piętach pojawiają się pęknięcia? Co jest przyczyną pękających pięt i jak temu zapobiegać?

Podstawową przyczyną pękających pięt jest nieprawidłowe dbanie o skórę pięt. Kiedy na naszych piętach pojawia się nadmierne rogowacenie, skóra traci elastyczność i dochodzi do powstania pęknięcia – nieestetycznej i bolesnej szczeliny w naskórku.

Niekiedy przyczyną pękających pięt może być podłoże genetyczne. Jeżeli w naszej najbliższej rodzinie pojawiał się problem pękających pięt, szczególnie powinniśmy dbać o skórę stóp, aby zapobiec powstawaniu tego schorzenia. Najlepszą profilaktyką, jaką możesz zastosować jest profesjonalny pedicure podologiczny. Możesz go wykonać w Nowym Targu w Gabinecie Zdrowych Stóp Faustyny Kuros. Kliknij i poznaj specjalistyczny pedicure leczniczy.

Do pozostałych przyczyn pękających pięt możemy zaliczyć:
 • zbyt duże obciążenie stóp – nadwaga;
 • deformacje ortopedyczne;
 • brak odpowiedniej higieny;
 • zbyt małe nawilżenie skóry stóp (nieelastyczny, suchy naskórek jest o wiele bardziej narażony na pęknięcia);
 • niewłaściwa pielęgnacja stóp (nieprawidłowo dobrane preparaty do pielęgnacji skóry stóp);
 • złe obuwie – za ciasne lub z materiałów syntetycznych;
 • choroby stóp – grzybica stóp, łuszczyca;
 • choroby reumatyczne;
 • nieodpowiednia dieta (uboga w witaminę A);
 • źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny (za głębokie i zbyt częste usuwanie naskórka frezarką);
 • przyjmowanie dużych dawek leków (osoby starsze, cierpiące na reumatyzm czy choroby powodujące złuszczanie się naskórka);
 • zaburzenia hormonalne;
 • choroby przewlekłe (ogólne i dermatologiczne);

Jak leczyć pękające pięty? Gdzie można kupić preparaty na pękające pięty w Nowym Targu?

Masz problem z pękającymi piętami? Przyjdź na wizytę do gabinetu podologicznego w Nowym Targu, a otrzymasz pomoc! Pęknięcia na piętach mogą zostać wyleczone już na pierwszej wizycie! Zobacz na zdjęciach realne efekty, jakie przynosi zabieg! To prawdziwe zdjęcia pacjentów gabinetu podologicznego Faustyny Kuros. Pęknięcia na piętach mogą zostać wyleczone już na pierwszej wizycie!

Nie zwlekaj z tym – czas trwania terapii uzależniony jest od stopnia zaawansowania dolegliwości. Podczas wizyty podolog dokładnie i profesjonalnie oczyści pięty z nadmiaru naskórka i usunie pęknięcia. Dobierze też odpowiednie dla Ciebie specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne do stosowania w domu, dzięki którym unikniesz nawrotu dolegliwości. Pamiętaj, że jeżeli pęknięcia są bardzo głębokie i towarzyszy im stan zapalny, konieczne może być kilka wizyt.

Usuwanie pęknięć na stopach, efekt po zabiegu podoligcznym

Podolog Podhale – leczymy górali i góralki!

Nie daj się zatrzymać pękającym piętom! Profesjonalną pomoc znajdziesz u podolaga w Nowym Targu! Umów się na konsultację i odzyskaj piękne, gładkie i zdrowe stopy, których nie trzeba zakrywać. Jesteśmy tutaj, żeby Ci pomóc profesjonalnie.

Efekt zabiegu podologicznego po pierwszej wizycie Piękne i zdrowe stopy bez popękanych pięt. Efekt po zabiegu podologicznym.
Do góry