Aktualności i publikacje

Edukacyjne i zawodowe

32. Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Ciągłe poszerzanie wiedzy i podnoszenie sowich kompetencji, jest niezbędne, w szczególności tam, gdzie mamy do czynienia z pracą dotyczącą zdrowia ludzi.

W moim gabinecie podologicznym troszczę się właśnie o to co najważniejsze czyli sprawność fizyczną, zdrowie i komfort codziennego funkcjonowania osób w różnym wieku. Aby jak najlepiej wykonywać swój zawód staram się brać udział w najlepszych szkoleniach i spotkaniach ze specjalistami z zakresu podologii oraz dziedzin pokrewnych. Jednym z takich spotkań był Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w Lublinie, w którym miałam przyjemność wziąć udział w czerwcu 2023 roku.

W Zjeździe, uczestniczyli specjaliści z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UMW. Podczas kilku dni zjazdu, odbywały się liczne sesje tematyczne, poświęcone poszczególnym schorzeniom dermatologicznym, między innymi dotyczące chorób skóry, paznokci, błon śluzowych i tkanki łącznej, czy też choroby skóry związane z przeszczepami narządów.

Nie zabrakło też prelekcji dotyczących chorób paznokci i stóp. Jedną z nich była prowadzona przeze mnie prelekcja w ramach „Sesji prac oryginalnych” w temacie: „Ocena skuteczności zastosowania klamry VHO-Osthold® Perfect oraz jej wpływ na obraz kliniczny aparatu paznokciowego w terapii wrastającego paznokcia.”

Zjazd był fantastyczną okazją do wymiany swoich doświadczeń i spostrzeżeń oraz szerszego spojrzenia na tematykę chorób skóry i paznokci. Dzięki aktywnemu udziałowi w tego typu wydarzeniach, mogę mieć pewność, że prowadzone przeze mnie terapie są zgodne z najnowszymi metodami leczenia, a wiedza, którą przekazuję na moich szkoleniach jest profesjonalna!

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z 32. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Więcej informacji znajdziecie też tutaj.

mgr Faustyna Kuros

Do góry